ABC adopcji

Zwierzęta, których zdjęcia i wizytówki są umieszczane na naszej stronie jako szukające domu, przebywają w domach tymczasowych, bądź w naszym schronisku Psia Chata.

Zwierzęta oddawane do adopcji przez Fundację są zdrowe, szczepione, a osobniki dorosłe - sterylizowane. Możliwa jest adopcja zwierzęcia chorego za wyraźną zgodą adoptującego, który jest informowany o stanie zwierzęcia. W szczególnie trudnych przypadkach, Fundacja współuczestniczy w finansowaniu leczenia.

Adoptujący zwierzę będące pod opieką Fundacji musi być pełnoletni i mieć stałe źródło utrzymania. Jeśli mieszka z innymi osobami - powinien uzgodnić  z nimi ten fakt. W przypadku jeżeli adoptujący wynajmuje mieszkanie lub dom, prosimy o zaświadczenie o wyrażeniu zgody przez osobę będącą właścicielem domu lub mieszkania, na przebywanie w tym lokalu zwierzęcia. Przed oddaniem zwierzęcia do adopcji prosimy o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, a następnie, osoba upoważniona przez Fundację przeprowadza wizytę przedadopcyjną sprawdzając prawdziwość podanych danych oraz warunki w jakich miałoby żyć zwierzę. W okresie 1 do 6 miesięcy od daty adopcji przeprowadzamy wizytę poadopcyjną. Celem tych zabiegów jest zminimalizowanie prawdopodobieństwa ponownej bezdomności zwierzęcia.

Jeśli warunki, w których przebywa zwierzę nie budzą zastrzeżeń, wizyty poadopcyjne kończą się w drugim roku po adopcji. Zawsze jednak jest nam bardzo miło, gdy utrzymujecie z nami kontakt nadal. Jeśli warunki są złe, zwierzę jest z adopcji odbierane, a umowa rozwiązywana.

Ankieta przedadopyjna:

Wzory umów adopcyjnych dla:

psa
kota

Warto przeczytać!

https://joannaglogaza.com/2014/10/czym-warto-pamietac-adopcja-psa-schroniska.html

Dekalog adopcji psów i kotów w Fundacji S.O.S. dla Zwierząt

  1.  Staramy się dobierać psa lub kota do człowieka i odwrotnie.  Znamy swoich  podopiecznych i wiemy jaki dom będzie dla nich najlepszy. Mamy prawo do odmowy, jeżeli uznamy że Ty i wybrane zwierzę nie pasujecie do siebie.
  2. W naszym schronisku nie stosujemy wycieczek miedzy boksami psów.
    Prosimy o wyrozumiałość - zwierzęta denerwują się kiedy pomiędzy boksami co chwilę ktoś przechodzi. Podchodzą do krat, szczekają, starają się zwrócić na siebie uwagę, denerwują się, stresują się. W schronisku nasila się hałas. Psy są zazdrosne o uwagę, o spojrzenie , o pieszczotę.
    Zdarza się, że z tej zazdrości reagują agresją wobec siebie. Nie możemy na to pozwolić .
  3.  Nie patrz oczami, patrz sercem. Weź pod  uwagę, że pies i kot żyją kilkanaście lat  - spędzicie je razem.
  4. Zadzwoń do nas , umów się na spacer z wybranym psem . Poznasz jego zachowania, sprawdzisz czy odpowiada Ci jego temperament usposobienie.
  5.  Przekazanie psa nowej rodzinie poprzedza wizyta przed-adopcyjna. Chcemy się dowiedzieć  gdzie będzie mieszkał pies lub kot, jak zamierzasz go żywić., jak dbałeś o zdrowie poprzednich swoich zwierzaków. Chcemy dowiedzieć się czy wszyscy członkowie Twojej rodziny zgadzają się na nowego lokatora.
  6. Pogódź się z tym , że będziemy z Tobą w kontakcie po adopcji. Chcemy wiedzieć jak przebiega aklimatyzacja , czy wszystko układa się dobrze. Oczywiście nasze telefony nie są bardzo częste, ale będą! Przeczytaj dobrze umowę adopcyjną. Będziesz musiał ja podpisać, zanim przyjmiesz zwierzaka pod swój dach.
  7.   Przyjmiesz wizytę po-adopcyjną  w uzgodnionym terminie. Będziemy najszczęśliwsi na świecie jeżeli TWOJE zwierzę nas nie pozna i wcale nie będzie chciało się do nas przytulać. Tak ma być!
  8.  Bardzo chcemy pomóc w rozwiązywaniu problemów jeżeli takie się pojawia ale musimy o tym wiedzieć!
  9.  Raczej nie wydajemy zwierząt do domu gdzie najmłodsze dziecko ma mniej niż 5 lat.
  10. Pamiętaj, że jeżeli będziesz traktował swojego podopiecznego niewłaściwie, skrzywdzisz go, zaniedbasz -dowiemy się o tym i będziemy działać. Ludzie są dla nas ważni ale nie ludźmi się zajmujemy.
  11.  Na koniec i na początek - przemyśl jeszcze raz dlaczego chcesz mieć psa lub kota i czy nic, ale to absolutne nic nie stoi na przeszkodzie Nie ma nic gorszego niż  "zwrot" z adopcji.
crossmenu