Dom tymczasowy

Co to jest dom tymczasowy?

To osoba lub rodzina, która decyduje się dać tymczasowe schronienie potrzebującemu zwierzakowi. Zadaniem tymczasowego opiekuna jest wiec danie poczucia bezpieczeństwa, w którym zwierzak będzie mógł nabrać śmiałość, ciekawości świata i ufności.

Dlaczego domy tymczasowe są takie ważne?

Domy tymczasowe skuteczniej niż najlepsze nawet schroniska ratują życie zwierzętom,

W domu tymczasowym zwierzęta są dużo lepiej karmione niż w schronisku, mają też o wiele leprze warunki higieniczne, poza tym otrzymują więcej uwagi i troski,

Bardzo istotna w domu tymczasowym jest możliwość obserwacji zwierzaka. Już po paru dniach pobytu można o nim coś więcej powiedzieć, bo zwierze otwera się i pokazuje opiekunom swoje prawdziwe cechy!

Zwierzę będące w domu tymczasowym przebywa w normalnych, domowych warunkach, ma stały kontakt z człowiekiem, jego zachowanie jest sprawdzane w różnych sytuacjach, a to gwarantuje mu w przyszłości dopasowanie domu do jego charakteru. Z DT zwierzę łatwiej jest wyadoptować.

Tymczasowy opiekun zna potrzeby, przyzwyczajenia i wady swojego podopiecznego. Może więc trafnie dobrać nowego opiekuna dla zwierzęcia, a zgłaszającemu się chętnemu doradzić takie zwierzę, o jakim marzy,

DT mimo że tymczasowy to jednak dom - zwierzęta dostają tu nie tylko jedzenie i ciepły kąt, ale też wiele miłości,

Dom tymczasowy spełnia wiec niezwykle ważna role: przeistacza "brzydkie kaczątka"  w "piękne łabędzie ", w kilka tygodni czasem kilka miesięcy, biedna, chuda, smutna istotka przeistacza się w pełne radości stworzenie o lśniącej sierści i  radosnych oczach - marzenie potencjalnych opiekunów.

Jak zostać domem tymczasowym?

• Przydatne jest doświadczenie ze zwierzętami, podstawowa znajomość psychiki danego gatunku, podstawowa wiedza na temat chorób i pielęgnacji,
  • Najistotniejsze jednak są: cierpliwość, odpowiedzialność i miłość do zwierząt. Plus trochę czasu i wolnego miejsca.
  • Należy podpisać z naszą Fundacją umowę o prowadzenie domu tymczasowego

Jeśli chcesz zostać domem tymczasowym skontaktuj się z naszą Fundacją telefonicznie lub mailowo.